ACTUALITATE
FOTO: Campanie de Paşti organizată de Consiliul Şcolar al Elevilor din Liceul Teoretic Teiuş. Cadouri pentru 60 de copii defavorizați
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2017/04/026.jpg)
Tot atunci a început strângerea de fonduri de la agenţi comerciali, firme, instituţii, colegi, profesori, şi oamenii care au dorit să contribuie la transformarea în realitate a unui gest altruist. Au fost parteneri în acest proiect: Primăria oraşului Teiuş, Inspectoratul Şcolar Judeţean Alba şi Clubul “Rotary” din Teiuş.
Pachetele s-au realizat joi, 13 aprilie. Cei 20 voluntari ai campaniei le-au pregătit dis-de-dimineaţă şi tot joi le-au oferit celor mici. Astfel, fiecare copil din campanie a plecat acasă cu fructe, dulciuri, suc şi tradiţionalul cozonac, dar şi o carte de colorat şi creioane colorate.
Voluntarii campaniei – atât cei care au mai participat la alte campanii, cât şi cei care sunt la prima activitate de acest fel – au aşteaptat această zi cu nerăbdare şi emoţie. La toate acestea s-au adăugat zâmbetele luminoase ale beneficiarilor campaniei.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)