Sportivii CS Unirea Alba Iulia au obținut rezultate foarte bune la Campionatul Național de Copii, Juniori Mici și Cadeți, la taekwondo, desfășurat în 19-21 aprilie la București.

CS Unirea Alba Iulia a participat la această competiție cu un lot de 6 sportivi și a obținut două locuri 1 și trei locuri 2.

• Dobârtă Roxana – locul 4.

Sportivii sunt pregătiți de către instructorul Alin Moldovan. În clasamentul general – cadeți masculin – CS Unirea Alba Iulia a obținut locul 1. În clasamentul general pe cluburi, CS Unirea Alba Iulia a obținut locul 4.

„Sunt rezultate foarte bune pentru sportivii noștri. Direcția este bună, vrem să o ținem pe aceeași linie, să aducem cât mai mulți copii aproape de fenomenul sportiv, de competiții, de performanță”, a spus Alin Moldovan.