ACTUALITATE
FOTO: Competiție de powerlifting la Penitenciarul Aiud. Deținuții au ridicat greutăți de până la 240 de kilograme
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2017/06/DSCN2607.jpg)
Powerlifting-ul este considerat cel mai reprezentativ sport de forţă constând în trei probe: genuflexiuni, „împins din culcat” şi „îndreptări”. Evenimentul la care au participat 22 de deţinuţi s-a derulat pe parcursul a mai mult de 7 ore şi a beneficiat de suportul tehnic şi logistic al Federaţiei Române de Powerlifting care are sediul în Alba Iulia.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)