BLAJ

Campioana CSM Volei Alba Blaj a învins-o duminică pe CS Dinamo Bucureşti, cu scorul de 3-1 (27-25, 25-22, 13-25, 30-28). Meciul din sferturile de finală ale Diviziei A1 la volei feminin s-a desfășurat la Sala polivalentă din Blaj.

Drussyla Andressa Felix Costa a fost MVP-ul gazdelor, cu 20 de puncte, Katarina Jovic s-a remarcat cu 15 puncte, Jovana Kocic cu 12, iar Bogumila Biarda a adăugat 10, scrie Agerpres.

Jelena Vulin a fost cea mai bună de pe teren, cu 33 de puncte pentru Dinamo.

Sferturile de finală se desfăşoară după sistemul cel mai bun din trei meciuri. Următorul meci al seriei este programat la Bucureşti, pe 28 martie.

În faza play-out (locurile 9-12), CSM Constanţa a dispus cu 2-0 la general de CS Ştiinţa Bacău, după ce s-a impus cu 3-0 (25-17, 25-18, 25-15), ca şi sâmbătă.

În schimb, CSU Medicina CNUE Târgu Mureş şi FC Argeş sunt la egalitate. Echipa piteşteană a câştigat sâmbătă cu 3-2, iar duminică s-au impus gazdele, cu 3-0 (25-20, 25-20, 25-14), astfel că va fi nevoie de un meci decisiv.

sursa foto: Volei Alba Blaj