FOTO: Drumul dintre Ocna Mureș și satul Silivaș va fi asfaltat. Parteneriat între Consiliul Județean și Primăria Hopârta
Drumul dintre Ocna Mureș și satul Silivaș va fi asfaltat. Pentru realizarea investiției, Consiliul Județean a încheiat un parteneriat cu Primăria Hopârta.
Anunțul a fost făcut recent de vicepreședintele CJ Alba, Marius Hațegan.
”Șoseaua care leagă satul Silivaș de Ocna Mureș va fi asfaltat pe o distanță de 2,5 kilometri, grație parteneriatului dintre Consiliul Județean și administrația din Hopârta, condusă de primarul Augustin Popa.
În ultimii ani, realizările din această comună sunt notabile, iar proiectele pentru cetățeni vor continua într-un ritm alert.
În calitate de vicepreședinte al CJ Alba dau asigurări că fiecare UAT din județ se poate baza, în continuare, pe sprijinul nostru în realizarea obiectivelor propuse.
Indiferent de culoarea politică a primarilor sau a majorităților din Consiliile Locale.
Cei mai importanți beneficiari ai muncii echipei Consiliului Județean rămân cetățenii Albei”, a transmis Hațegan.
foto: Facebook, Marius Hațegan
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)