ACTUALITATE
FOTO: Final de proiect Comenius la Şcoala „Axente Sever” din Aiud. Elevii şi profesorii au evaluat activităţile şi rezultatele vizitelor din Italia şi Spania
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2014/06/Picture-051.jpg)
Elevii şi profesorii s-au bucurat de vizite de schimb de experienţă în Spania şi Italia, au realizat o revistă şcolară, expoziţii diverse (felicitări, desene pentru documentele finale, imagini din schimburile de clase şi din vizitele de documentare de la Deva, Cluj, Curtea-de-Argeş, Târgu-Jiu), dar şi o broşură comună “La Magie des Contes”.
Elevii s-au întâlnit şi s-au “înfruntat” pe tărâmuri de basm numite Lesmo (Italia, mai 2013), Granada (Spania, octombrie 2013) sau Aiud (România, mai 2014).
La întâlnirea de miercuri au participat inspector Helga Lörincz, director Maria-Coralia Filimon, director adj. Ildiko-Gabriela Filimon, grupurile Comenius de profesori şi elevi.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)