ACTUALITATE
FOTO Întâlnirea Retro Fan, ediția a II-a, la Aiud. Paradă și expoziție de autovehicule clasice, în centrul municipiului
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2017/09/collage2.jpg)
Parada a început la ora 10:30 și s-a desfășurat pe traseul: Școala Gimnazială „Ovidiu Hulea” – str. Tudor Vladimirescu – str. Ecaterina Varga – str. Stadionului – str. Morii – str. Transilvaniei – Piața Consiliul Europei, unde a fost organizată și expoziția autovehiculelor, până la ora 13:00.
Pe lângă expoziţia de la Aiud, programul a mai cuprins şi deplasare la Rimetea. Proprietarii autovehiculelor de epocă au avut astfel ocazia să petreacă un weekend plăcut în judeţul Alba.
Evenimentul a fost organizat de Retro Fan Club Cluj, cu sprijinul primăriilor Aiud şi Rimetea.
Foto: Facebook (Florina Russu)
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)