Victorie dramatică pentru LPS Alba Iulia, în penultima etapă de  calificare de la Juniori I. Gruparea pregătită de Mircea Oprea s-a impus greu, cu scorul 27-26, după ce la pauză formația albaiuliană conducea cu 15-12. S-a calificat la primul turneu semifinal, cu o etapă înaintea încheierii meciurilor din faza de calificare.

Elevii lui Mircea Oprea au început greu meciul de duminică și în primele minute LPS Târgu Jiu conducea pe tabelă cu 4 goluri, dar albaiulienii au remontat diferența și au intrat la pauză cu un avantaj de trei goluri.

Vezi pe SPORT.ALBA24.RO toate evenimentele din timpul jocului, dar și declarația antrneorului albaiulian Mircea Oprea