ACTUALITATE
FOTO: Planuri MARI pentru Parcul Tineretului din Sebeș. Cum va arăta zona de agrement lăsată în paragină de 20 de ani
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2017/10/collagesbp.jpg)
Potrivit primarului Dorin Nistor, ideea proiectului este de a valorifica la maxim potențialul pe care îl oferă lacul, de a securiza zona și de a o face atractivă, în fiecare anotimp în parte.
„Vom acorda o atenție specială componentei vegetație și vom proteja arborii care spun povestea parcului de ani buni. Ne dorim ca parcul să devină un loc plăcut de petrecere a timpului liber, în special pentru copii și tineri. Ca element de noutate, ar fi de ilustrat și apariția unui foișor, menit să găzduiască oficierea de căsătorii sau concerte de fanfară”, a scris Dorin Nistor, pe pagina sa de Facebook.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)