FOTO: Populare cu pește în apele din județ. Acțiune a AJVPS Alba
AJVPS Alba continuă popularea apelor din județ, cu pește. Asociația Județeană a Vânătorilor și Pescarilor Sportivi (AJVPS) Alba a anunțat că desfășoară acțiuni de populare cu pește în apele pe care le administrează, în cadrul contractelor de gestionare a resurselor acvatice vii.
În această perioadă, au fost introduse exemplare de crap, urmând ca în luna mai să continue procesul de repopulare cu păstrăv indigen.
FOTO: AJVPS Alba
Scopul acestor acțiuni este susținerea biodiversității acvatice și asigurarea unui echilibru ecologic în habitatele naturale din județul Alba.
AJVPS Alba subliniază că acțiunile de populare cu pește sunt esențiale nu doar pentru menținerea echilibrului ecologic, ci și pentru susținerea activităților de pescuit sportiv, în condiții legale și durabile.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (2)