ACTUALITATE
FOTO: Prima excursie a bobocilor de la Colegiul Militar „Mihai Viteazul” din Alba Iulia. Au vizitat Baza Aeriană de la Câmpia Turzii
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2017/10/collagemlt.jpg)
Elevii însoţiţi de instructorii militari şi profesorii diriginţi, au descoperit frumuseţile zonei, au vizitat Baza 71 Aeriană „General Emanoil Ionescu” Câmpia Turzii şi Batalionul 3 de Apărare Antiaeriană „Potaissa” Turda.
În anii următori, elevii vor continua vizita instituţiilor militare şi academiilor categoriilor de forţe, în cadrul programului de consiliere socio-profesională desfăşurat la nivelul colegiului.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)