Clubul de dans „Life is Dance” din Alba a încheiat acest an cu două competiții importante: „Cupa Dance Art” la Târgu Mureș și WDSF Open Competition „The Grand Ball” București.

Un rezultat remarcabil a fost obținut de perechea Ionuț și Bianca Ionescu la competiția internațională desfășurată în weekend-ul 9 – 10 decembrie, la București. La categoria WDSF Adult Latino Ionut și Bianca au obținut locul 5 reușind astfel prima dar și unica performanță din județul Alba de a se clasa într-o finală de WDSF Adulți.

La „Dance Art” Târgu Mureș, rezultatele obținute de sportivii clubului au fost următoarele:

• Clasa Hobby 10-11 ani :  Locul 2 pentru Filip Stanciu și Lorena Mondoc
  • Clasa E 10-11 ani: Locul 6 pentru Alexandru Petruț și Diana Marcu
  • Open Basic 12-15 ani Latino: Locul 14 pentru Cătălin Batusariu și Gabriela Tipter
  • Open Basic Standard 6-11 ani: Locul 9 pentru Suardi Kevin(Life) și Damian Tania(Samara)
  • Open Basic Latino 6-11 ani: Locul 7 pentru Suardi Kevin(Life) și Damian Tania (Samara)
  • Open Basic Standard 16-35 de ani: Locul 4 pentru Raul Fodoran și Denisa Pasca
  • Open Standard 16-35 de ani: Locul 4 Raul Fodoran și Denisa Pasca

Un alt rezultat remarcabil a fost obținut de perechea Ionuț și Bianca Ionescu la competiția internațională desfășurată în weekend-ul 9-10 decembrie la București „The Grand Ball”. La categoria WDSF Adult Latino Ionut și Bianca au obținut locul 5 reușind astfel prima dar și unica performanță din județul Alba de a se clasa într-o finală de WDSF Adulți! Momentan această pereche se află pe locul 280 din lume în WDSF.