După o competiţie lungă, de aproape un an, campionatul organizat de Winners Club Țălnar și-a desemnat câștigătorii.  Lupta pentru supremație s-a dus în două serii Play-off și Play-out. Cele două echipe care au reușit să cucerească primul loc au fost RMC24 (campioana supremă a ediției 2011-2012) și Dream Team (echipa care a încheiat sezonul pe primul loc în Play-Out).

În campionatul Play-off prima poziție a fost ocupată de RMC24,  pe locul secund s-a aflat Inter Ciugud, în vreme ce ultima treaptă a podiumului a fost ocupată de Erik Team. A fost premiat și locul patru, poziție pe care s-a situat echipa Gruppo Arnsberg. Cel mai bun jucător a fost desemnat Daniel Lupșan (Inter Ciugud). Cel mai bun marcator a fost Andrei Cernea (Gruppo Arnsberg), cu 95 de goluri marcate. Titlul de cel mai bun portar al competiției a fost desemnat  Silviu Șandru, cu doar 28 de goluri primite în 13 etape. Vezi cine a mai fost premiat pe Sport.Alba24.ro