BLAJ

Sportivi de la două cluburi de kickbox din Alba au participat sâmbătă, 17 septembrie, la Cupa Armenopolis, eveniment sportiv ce a avut loc la Gherla.

La competiția sportivă au participat cluburi de luptă din toată țara, iar din județul Alba au fost prezente cluburile Revolution Academy Alba Iulia și Hususan Brothers din Blaj.

Clubul din Blaj a participat cu cinci sportivi:

Oltean Tudor, 6 ani, la categoria 30 de kilograme, care a obținut medalia de aur

Tarco Martin, 10 ani, la categoria -35 kilograme, unde a obținut medalia de aur

Ioo Alexandru, 12 ani la categoria -40 kilograme unde a obținut medalia de aur

Mija Adrian 14 ani, (debutant) la cateogria -80 kilograme, a obținut medalia de aur

Tarco Ștefania 15 ani, fete, categoria  +55 de kilograme, a obținut medalia de aur

Clubul din Alba Iulia a participat cu patru spotivi:

Cătălin Chețan 8 ani, categoria -30 de kilograme, a obținut medalia de aur

Popa Tudor, 13 ani, categoria 68 de kilograme, a obținut medalia de aur

Brandon Murphy 18 ani, categoria 75 de kilograme, a obținut medalia de argint, după un meci împotriva unui sportiv al clubului Tengu din Cluj Napoca.

Bera Cătălin, 19 ani, cateogoria 70 de kilograme, a câștigat după ce adversarul său nu s-a mai prezentat la ring.