ACTUALITATE
FOTO Știrea ta: Drumul de la ieșire din Zlatna, DN74, „blocat” de patru cauciucuri lăsate în mijlocul șoselei
![cauciucuri sosea](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2018/11/45225013_733458520337424_8045346023201046528_n.jpg)
DN 74, la ieșire din Zlatna spre Abrud, a fost „blocat” vineri seara de patru cauciucuri pune în mijlocul drumului. Incidentul a fost semnalat de un cititor Alba24 care se afla în zonă în acel moment.
„Vă semnalez un incident întamplat în seara aceasta, vineri, între orele 20:00 – 21:00 , la iesire din Zlatna spre Abrud imediat după ce se termină casele romiilor . Drumul național era blocat dintr-o parte în cealată cu 4 anvelope auto nesemnalizate fiind si întuneric și pantă putea să pună în pericol viața conducătorilor auto. O mașină chiar a suferit avari. Eu le-am evitat la timp” spune cititorul Alba24.ro.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)