FOTO | ȘTIREA TA pe ALBA24: Cu maşina de lux parcată pe spaţiul verde, la Alba Iulia. Un şofer şi-a lăsat bolidul la umbră, între doi copaci
Din spusele cititorului, "scena" a fost surprinsă în parcarea din spatele magazinului "Unirea", unde la „atâta beton şi asfalt”, şoferul în cauză s-a gândit să îşi parcheze jeep-ul pe spaţiu verde.
"Tupeul" unor şoferi din Alba Iulia lasă de multe ori fără cuvinte pe ceilalţi participanţi la trafic sau simpli trecători. Puţinele spaţii verzi din oraş au ajuns să fie şi ele „invadate” de maşini. Aceasta este şi situaţia din spatele magazinului "Unirea" din centru, unde un cititor Alba24 a suprins un jeep parcat la „umbra” a doi copaci. Şoferul în cauză a parcat bolidul pe un spaţiu verde, ca să îşi ascundă jeep-ul de soare.
„Odată cu razele soarelui au apărut şi nesimţiţii care, din atâta beton şi asfalt cât este în spatele magazinului Unirea, nu găsesc să parcheze decât pe puţinele spaţii verzi din zonă. Ce sa-i faci, proasta educaţie şi nesimţirea sunt proporţionale cu mărimea maşinii”, ne transmite cititorul Alba24.
Dacă surprindeţi şi alte imagini sau evenimente pe care le consideraţi relevante pentru cititori, aşteptăm imagini şi informaţii, pe “Ştirea ta pe Alba24”.
Urmariti Alba24.ro si pe Google News
Anunturi Alba24
Publica un anunt gratuitSTIREA TA — trimite foto/video la Alba24







Comentarii (4)