FOTO ȘTIREA TA: Podul de la Poarta a III-a a Cetății din Alba Iulia s-a deformat. Un stâlp și mai multe elemente, deteriorate
Mai multe elemente ale podului de la Poarta a III-a a Cetății Alba Carolina din Alba Iulia, s-au deteriorat.
Se pare că un stâlp a cedat, iar podul s-a deformat vizibil.
De asemenea, alte elemente de lemn, cum sunt balustradele, sunt deteriorate și au început să se facă bucăți.
Publicitate
Podul a mai trecut prin lucrări de reparații în 2018, când ma cedat sub greutatea unei mașini care trecea prin zonă, deși nu ar fi avut voie (podul fiind destinat traficului pietonal).
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (3)