FOTO: Tinerii social democrați au sădit 100 de pomișori în mai multe zone din Alba Iulia și periferie
Acțiunea a fost inițiată de LSSD ALBA, condusă de lidera studentiilor social democrati, Alexandra Bolea. Tinerii social democrați au organizat această acțiune în toată țara, în paralel.
La Alba Iulia au participat 15 membri si au fost sădiți 100 de pomișori în diferite zone ale orașului si la periferie.
„Dorința tinerilor social-democrați a fost aceea de a arăta că se poate pune umărul în reclădirea unui mediu mai verde, mai sănătos”, a transmis Corneliu Mureșan.
Au participat la acțiune și președintele PSD Alba Iulia, Ovidiu Jidveian, președintele TSD Alba, Bogdan Medrea și președintele TSD Alba Iulia, Corneliu Muresan.
Urmariti Alba24.ro si pe Google News
Anunturi Alba24
Publica un anunt gratuitSTIREA TA — trimite foto/video la Alba24







Comentarii (1)