ACTUALITATE
FOTO: Trei elevi ai şcolilor militare de subofiţeri din Drăgășani și Fălticeni, în stagiu de practică la Jandarmeria Alba. Cum îşi desfăşoară activitatea
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2017/06/DSCN8393.jpg)
Elevii vor deprinde tainele muncii de jandarm în cadrul structurilor teritoriale de ordine şi siguranţă publică ale Inspectoratului de Jandarmi Județean”Avram Iancu” Alba, unde au fost repartizaţi.
Fiecare elev îşi va desfăşura activitatea pe lângă un jandarm cu experienţă, care îi va fi tutore profesional pe toată perioada stagiului de practică, astfel încât, noţiunile teoretice şi deprinderile practice dobândite să fie completate prin confruntarea cu situaţiile concrete întâlnite în teren, transmit reprezentanţii Jandarmeriei Alba.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)