medalii

Trei tineri sportivi, luptători de taekwondo din Alba au reușit să cucerească medalii la Competiția Internațională Bratislava Open, desfășurată în Slovacia.

Prin mult antrenament și dăruire, cei trei sportivi au reușit să câștige câte o medalie la categoria la care au luptat.

taekwondo

Boloage Alexandru a obținut locul 1 la juniori mici-35kg, Cetean Eduardo s-a clasat pe locul 2 la categoria juniori mici -30kg, iar Fara Alexandru locul 3, la categoria juniori mici-30kg.

taekwondo

”A fost o competiție foarte grea, unde au participat 600 de sportivi din peste 50 de țări. Emoțiile au fost mari, dar gândul la victorie a fost și mai mare. Cei trei sportivi, din Alba Iulia și Sebeș au reușit să își învingă atât emoțiile dar și adversarii. Au reușit să obțină trei medalii, medalii câștigate prin multă muncă, antrenament și dăruire” a declarat pentru Alba24, antrenorul clubului Revolution Academy, Alin Moldovan.