ACTUALITATE
FOTO: Un tânăr din Teiuș care a confundat terenul agricol cu o pubelă de gunoi, amendat cu 1.000 de lei de Poliția Locală
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/04/172743867_1577766532416957_4521841723627540440_n-e1618228363438.jpg)
Un tânăr din orașul Teiuș a fost amendat cu 1.000 de lei de polițiștii locali din localitate după ce a aruncat deșeuri pe un teren agricol.
„Poliția Locală Teiuș este la datorie!
În contextul eforturilor administrației locale din Teiuș de a avea un oraș curat și primitor, polițiștii locali din Teiuș l-au identificat pe C. M. în vârstă de 27 de ani din Teius, care a confundat terenul agricol cu pubela de gunoi!
A fost aplicată o amendă în cuantum de 1.000 lei pentru depozitare nepermisă a gunoiului! Acțiunea continuă cu toleranță zero pentru astfel de fapte, care ne sfidează pe toți!
Facem un apel toturor cetățenilor, care doresc să trăiască într-un oraș curat să ia pozitie împotriva celor certați cu bunul simț și să sesizeze orice încălcare a normelor de conviețuire, la telefonul Politiei Locale Teiuș 0726/128938 sau la Primărie, 0258/851101!
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)