Unirea Alba Iulia a jucat doar 30 de minute din amicalul cu FC Cisnădie. Ambițiile mari, dar și terenul greu și-au pus amprenta asupra acestui joc. După mai multe intrări prin alunecare, fotbaliștii s-au încăierat, iar vicepreședintele grupării din Cisnădie și-a scos echipa de pe teren.

30 de minute, atât s-a jucat la Alba Iulia amicalul dintre FC Unirea și FC Cisnădie. Vicepreședintele echipei oaspete a decis să-și scoată echipa de pe teren, din cauza faptului că s-a iscat o încăierare generală după o intrare dură la Bogdan Bucurică de la FC Unirea.

Partida s-a încheiat la scorul de 1-0 pentru echipa din Alba Iulia, singurul gol al partidei fiind marcat de Dragoș Militaru. Acesta a înscris din voleu de la 16 metri.

Iată cele două distribuții folosite de antrenorii Stelian Gherman, respectiv Ștefan Fogoroși:

FC Unirea: Pascal – Mădularea, I. Șerban, Schuller, Bucurică – Oară, Plenicianu, Militaru, Giurgiu – Pecarov și Mureșan.

FC Cisnădie: Burdul – Savin, Câmpean, Ciobanu, Medeșan – Șaucă, Grigorușcuță, Chimir, Siecoban – P.Muntean și I.Szabo.

Chiar dacă s-a jucat doar 30 de minute, antrenorul Gherman nu s-a arătat deranjat de gestul echipei din Cisnădie. Acesta și-a continuat antrenamentul într-un joc școală, 9 versus 9. ”Era un antrenament util pentru ambele echipe și e greu să te controlezi în asemenea condiții”, a declarat Stelian Gherman, antrenor principal FC Unirea Alba Iulia.

Elevii lui  Stelian Gherman vor juca următorul amical luni, cu Sănătatea Cluj. Partida va avea loc în deplasare.