FOTO-VIDEO: CSM Unirea Alba Iulia – Corvinul Hunedoara, 0-3. Alb-negrii, neputincioși în fața liderului seriei

CSM Unirea Alba Iulia – Corvinul Hunedoara, meci care a contat pentru etapa a patra a play-off-ului Ligii a 3-a, s-a încheiat 0-3, sâmbătă, pe stadionul Cetate.

Sub privirile a aproximativ 300 de spectatori, Corvinul Hunedoara câștigă la scor de neprezentare duelul de pe „Cetate” împotriva Unirii Alba Iulia.

Scorul a fost deschis de către Andrei Hergheligiu în minutul 22, de la punctul cu var.

În minutul 87, Raffel Garutti avea să majoreze avantajul pentru oaspeți, în urma unei lovituri de la colțul careului.

Tabela avea să fie închisă în minutul 90+2, tot în urma unui corner, de data aceasta finalizator fiind Marius Coman.

Așadar, Corvinul Hunedoara mai adaugă 3 puncte în clasament, ajungând la borna 64, în vreme ce Unirea Alba Iulia rămâne pe ultima treaptă a play-off-ului, cu un singur punct câștigat în ultimele 5 meciuri.

Uniriștii urmează să joace vinerea viitoare, la Cugir, în compania formației locale, meci cu o mare încărcătură psihologică pentru ambele formații.