EVENIMENT
FOTO-VIDEO: De 1 Mai, în loc de grătar, o plimbare cu săniuța în Munții Șureanu. S-a întors iarna la Poarta Raiului
![YouTube video](https://i.ytimg.com/vi/sOvl1kf-rOM/hqdefault.jpg)
Iarna nu se lasă plecată cu una, cu două din Munții Șureanu. Aici, deși toată lumea se pregătea de un gratar de 1 mai, iarna a (re)venit, cu zapadă din belșug, numai bună pentru o sensiune de săniuș.
De 1 mai se pare că iarna s-a așternut peste cabana Poarta Raiului, dar și peste falnicii brazi care o înconjoară. Degeba gratarul din spatele pensiunii abia ”aștepta” să fie încălzit și să producă un festin demn de un veritabil 1 Mai, dar și el a fost acoperit de zăpadă.
Mărturie ”încăpățânării” ierii stau chiar pozele făcute în dimineața de 1 mai, la pensiunea Poarta Raiului, cuprinsă de albul zăpezii, la începutul lunii mai.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)