FOTO-VIDEO: Echipa „Lin & Ema” a câștigat ”Cupa Crăciunului” la Winners Club Țălnar. Vezi care au fost cei mai buni jucători ai turneului

Joi seară, arena sportivă Winners Club Țălnar și-a desemnat câștigătoarea Cupei Crăciunului, ediția 2011. Cea mai bună echipă din acest an este „Lin & Ema”. După disputarea ultimelor două jocuri, mai exact finala mică și finala mare, organizatorii au trecut la festivitatea de premiere, unde au acordat premii în valoare totală de 1000 de euro.

Echipa „Lin & Ema” și-a adjudecat trofeul după ce a câștigat în finala mare cu 4-2 partida cu Dumbrava Team, în vreme ce pe locul trei a încheiat echipa Gruppo Arnsberg, formație ce a învins cu 5-2 în finala mică Ampoi Team.

Golgheterul competiției a fost Marius Lupșan („Lin & Ema”), iar cel mai bun portar a fost desemnat Cătălin Ștef (Ampoi Team), cel mai bun fotbalist al turneului fiind Andrei Cernea (Gruppo Arnsberg).

Toate echipele de pe podium au primit câte un purceluș ca trofeu, iar diplomele, medaliile, mingile și berea au  completat premiile oferite.

Vezi mai jos declarația oferită de Cornel Țălnar la sfârşitul evenimentului, dar și cum s-au bucurat câștigătorii din acest an ai acestei competiții.