FOTO - VIDEO: Echipajele ”Toți k1”, ”Pirații” și ISU Alba au câștigat competiția Rowmania. ”Toți k1” va participa la finala de la Tulcea
Unul dintre participanți a ridicat o pancartă pe care scria ”Vrem de Centenar Monumentul Unirii la Alba Iulia”.
Pe o vreme superbă, Rowmania 2017 a început sâmbătă dimineață, în zona podului peste Râul Mureș, la ieșirea spre Sebeș, cu antrenamentele echipajelor înscrise la start. Este vorba despre cea de-a cincea ediție a competiţiei de vâslit în canotci de 10+1, parte a campaniei Descoperă Rowmania, organizată de Primăria Municipiului Alba Iulia împreună cu Asociația Ivan Patzaichin – Mila 23. 18 echipe s-au înscris la start și au concurat în serii de câte 3.
Rowmania se desfășoară în mai multe orașe sub forma unor competiții între echipajele locale.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)