Connect with us
Publicitate

EVENIMENT

GALA SPORTULUI 2020. LISTA celor mai buni sportivi și antrenori din Alba. Sunt premiați pentru rezultate de excepție


Publicat

medalii-olimpici

Cei mai buni sportivi și antrenori ai județului Alba sunt premiați și în acest an, de către Consiliul Judeţean Alba și Direcţia Județeană pentru Sport şi Tineret Alba, chiar dacă evenimentul este în condiții speciale.

Premiile sunt acordate prin virament sau numerar acolo unde nu este posibil transferul bancar, iar diplomele și trofeele vor fi transmise prin intermediul cluburilor sportive.

Ierarhiile au fost realizate de către Direcţia Județeană pentru Sport şi Tineret Alba în baza comunicărilor transmise de către structurile sportive din județul Alba. Tot DJST Alba asigură trofeele și diplomele pentru cei premiați.

Consiliul Județean Alba asigură premiile în bani ale sportivilor cu rezultate și ale antrenorilor acestora. Premiile individuale sunt cuprinse între 300 și 1.300 de lei în funcție de valoare performanțelor obținute, transmit organizatorii.

Sportivii și antrenorii cuprinși la secțiunile “Cel mai bun sportiv al județului Alba în anul competițional  2020 la sporturi olimpice respectiv neolimpice”;  „Cel mai bun antrenor al județului Alba în anul competițional  2020 la sporturi olimpice respectiv neolimpice” și  „Cel mai bun sportiv al județului Alba în anul competițional  2020 pe fiecare ramură de sport”vor fi promovați pe o platformă on-line alături de cei performerii din celelalte domenii (educație, business, etc.)

Cea mai bună echipă în anul 2020:

CSM Volei Alba – Blaj

Cel mai bun sportiv al județului Alba în anul 2020:

Atletism (sporturi olimpice): Mihaela Acatrinei – CS Unirea Alba Iulia

Arte Marțiale (sporturi neolimpice): Ioo Sandor – A.C.S. Dojokan Activ Aiud

Cel mai bun antrenor al județului Alba în anul 2020:

Atletism (sporturi olimpice): Gabriel Avram – CS Unirea Alba Iulia

Powerlifting (sporturi olimpice): Ovidiu Pănăzan – CS Zamolxis / CS Unirea Alba Iulia

Cel mai bun sportiv al județului Alba în anul 2020 pe fiecare ramură de sport

Atletism – Mihaela Acatrinei (CS Unirea Alba Iulia): locul 1 individual și 1 cu echipa la CN Iarnă Seniori, 20 km marș, Craiova; locul 2 individual și 1 cu echipa la CN Seniori, 20 km marș, București; locul 2 individual și 1 cu echipa la CN Seniori, 10 km marș, Buziaș; locul 6 la Campionatul Balcanic – Ivano Frankivsc – Ucraina

Box – Andrei Vasile Dărămuş (CS Unirea Alba Iulia) – component al lotului olimpic de box; locul 2 în finala Cupei României, seniori, cat. 75 kg

Haltere – Robert Năstase (CS Unirea Alba Iulia): 3 medalii de argint la juniori 2, cat. 81 kg

Judo – Laura Alexia Bogdan (CS Unirea Alba Iulia): campioană națională U18 – cat. 48 kg, medalie de bronz Seniori – cat. 48 kg, medalie de bronz U16 – cat. 48 kg

Karate/Arte marțiale – Ioo Sandor (C.S. Dojokan Activ Aiud): locul 1 la Cupa Mondială de arate WUKF, Szczecin – Polonia, 20-23.09.2020, shotokan, categoria 16-17 ani, medalie de argint la CN juniori 16-17 ani, locul 1 la kata si locul 1 la Kihon kumite – categoria 16-17 ani, la Cupa Campionilor Europeni – Cluj Napoca, 12-13.12.2020

Orientare – Alin Ionuț Zincă (CS Unirea Alba Iulia): 4 medalii de aur la CN în probele de Lungă distanță, Sprint Urban, Echipe și Ștafetă, 1 medalie de argint la CN de medie distanță, 1 medalie de bronz la CN de sprint

Polo – Adelina Petrașcu (CSM Unirea Alba Iulia): căpitanul echipei CSM Unirea Alba Iulia, vicecampioană națională la junioare 3, componentă a lotului național de polo-Clubul Sportiv Municipal Unirea Alba Iulia

Powerlifting – Andrei Irimie (CS Unirea Alba Iulia): 4 medalii de aur la CN echipat – seniori, locul 1 pe categorie si locul 1 Open seniori la CN împins din culcat

Şah – Mihnea Costachi (CSM Unirea Alba Iulia): component al echipei României în meciul câștigat împotriva Italiei, câștigător al Cupei României

Taekwondo – Eduardo Cetean (CS Revolution Academy Alba Iulia): campion național de cadeți la categoria 33 kg, vicecampion european de cadeți la categoria 33 kg – Sarajevo

Tenis de câmp – David Manu (TC Sun Alba Iulia): numeroase clasări pe podium la cupe organizate sub egida FRT,  locul 9 în clasamentul național masculin categoria 16 ani

Volei – Ioana Baciu (CSM Volei Alba-Blaj): căpitanul echipei CSM Volei Alba Blaj – campioana națională, componentă a lotului național de senioare la volei

Sportivi Masters +35 ani

Ilie Cioca – CS Unirea Alba Iulia – Atletism

Emil Suflețel – CS Unirea Alba Iulia – Atletism

Margareta Suflețel – CS Unirea Alba Iulia – Atletism

Vasile Hârjoc – CSO Cugir – Atletism

Gheorghe Hăprian – CSO Cugir – Atletism

Daniel Scrob – CSO Cugir – Atletism

Aurelian Zegrean – CS „Mica Romă” Blaj Atletism

MENȚIUNI sportivi

Atletism:

Sunzuiana Elisabeta – LPS – CSȘ Alba Iulia

Cucereanu Lorena Nadine – LPS – CSȘ Alba Iulia

Haţegan Alexia – LPS – CSȘ Alba Iulia

Cozma David George – CSȘ Blaj

Vâlc Bianca Ioana – CSȘ Blaj

Blaga Mihaela – CSȘ Blaj

Bogdan Andreea – CSȘ Blaj

Rodean Ana Veronica – CS Unirea Alba Iulia

Jid Georgiana – CS Unirea Alba Iulia

Box:

Chirilă Robert Eugen – CS Unirea Alba Iulia

Rîşniţă Gheorghe Lucian – CS Unirea Alba Iulia

Drăgoi Viorel Raul – CS Unirea Alba Iulia

Stoica Patrik Julian – CS Unirea Alba Iulia

Haltere/Powerlifting: Toacsăn Mihai – LPS / Zamolxis Alba Iulia

Haltere:

Vîlcu Nicu – CS Unirea Alba Iulia

Stănilescu Robert – CS Unirea Alba Iulia

Judo – Sibișan Alexandru – CS Unirea Alba Iulia

Karate/ Arte Marțiale

Martin Alexandru – ACS Karate Forever Alba Iulia

Vlăduţoiu Darius – ACS Karate Forever Alba Iulia

Pavel Marian – ACS Karate Forever Alba Iulia

Ciurea Izabela – ACS Karate Forever Alba Iulia

Surca Diana – ACS Karate Forever Alba Iulia

Mincea Denisa – ACS Karate Forever Alba Iulia

Baba Brian – ACS Karate Forever Alba Iulia

Muntean Rafaela – ACS Karate Forever Alba Iulia

Minea Eduard – ACS Karate Forever Alba Iulia

Codrea Paul – CSO Cugir

Ungureanu Robert – CSO Cugir

Mortura Cătălin – CSO Cugir

Luca Alexandra – CS Dojokan Activ Aiud

Taekwondo

Boloage Alexandru – ClubCS Revolution Academy Alba Iulia

Roncea Petru – ClubCS Revolution Academy Alba Iulia

Orientare

Bogya Tamas – CS Unirea Alba Iulia

Brabiescu Paul – CS Unirea Alba Iulia

Polo

Negruțiu Adriana – Clubul Sportiv Municipal Unirea Alba Iulia

Cristea Ana Maria – Clubul Sportiv Municipal Unirea Alba Iulia

Zlotea Maria – Clubul Sportiv Municipal Unirea Alba Iulia

Gherman Oana – Clubul Sportiv Municipal Unirea Alba Iulia

Popovici Clara – Clubul Sportiv Municipal Unirea Alba Iulia

Konz Sarah – Clubul Sportiv Municipal Unirea Alba Iulia

Novăcean Amalia – Clubul Sportiv Municipal Unirea Alba Iulia

Socaci Oana – Clubul Sportiv Municipal Unirea Alba Iulia

Ovesea Ana Maria – Clubul Sportiv Municipal Unirea Alba Iulia

Butariu Ana – Clubul Sportiv Municipal Unirea Alba Iulia

Tiron Derina – Clubul Sportiv Municipal Unirea Alba Iulia

Năstase Bucur Maria – Clubul Sportiv Municipal Unirea Alba Iulia

Cristea Alexia – Clubul Sportiv Municipal Unirea Alba Iulia

Bogdan Ana – Clubul Sportiv Municipal Unirea Alba Iulia

Vârtosu Dorofteea – Clubul Sportiv Municipal Unirea Alba Iulia

Mihai Sara – Clubul Sportiv Municipal Unirea Alba Iulia

Powerlifting

Oţoiu Lucian – CS Unirea Alba Iulia

Cioflică Andrei – CS Unirea Alba Iulia

Ordean Ioan Daniel – CS Unirea Alba Iulia

Cazacu Alexandru – CS Unirea Alba Iulia

Cataramba Alexandru – CS Unirea Alba Iulia

Cazacu Sorin – CS Universitatea Alba Iulia

Popsa Silviu – CS Universitatea Alba Iulia

Floca Mălina – CS Universitatea Alba Iulia

Bejenariu Paul – CS Universitatea Alba Iulia

Tat Carlos – CS Universitatea Alba Iulia

Androne Călin – CS Zamolxis Alba Iulia

Sufleţel Mihai – CS Zamolxis Alba Iulia

Tileaga Simona – CS Zamolxis Alba Iulia

Hangan Cătălin – CS Zamolxis Alba Iulia

Covaci Alberto – CS Zamolxis Alba Iulia

Varga Octavian – CS Power Stremţ

Mențiuni antrenori



ȘTIREA TA - Dacă ești martorul unor evenimente deosebite, fotografiază, filmează și trimite-le la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


Publicitate

ABRUD

Rablele care circulă în Apuseni, vânate de polițiști și angajații RAR. Trei certificate de înmatriculare, reținute după control

Publicat

control trafic RAR Politia

Poliţiştii din Abrud împreună cu angajații RAR au organizat o acţiune de prevenire a accidentelor rutiere provocate de starea tehnică necorespunzătoare a autovehiculelor. Au fost depistate 6 autoturisme care prezentau defecțiuni.

La data de 27 ianuarie 2021, poliţiştii rutieri din Abrud, sprijiniți de polițiștii din Bucium, împreună cu specialişti din cadrul Registrului Auto Român – Alba, au organizat, pe raza orașului Abrud, o acţiune pentru depistarea şoferilor care conduc, pe drumurile publice, autoturisme care nu îndeplinesc condiţiile tehnice pentru circulaţia în condiţii de siguranţă.

Cu ocazia acțiunii, polițiștii au aplicat 24 de sancțiuni contravenționale pentru abateri de la normele legale privind circulația pe drumurile publice, din care 9 pentru defecțiuni tehnice și au reținut 3 certificate de înmatriculare.

Valoarea totală a sancțiunilor aplicate a fost de 6.235 de lei.

Foto: Arhivă

Citeste mai mult
Publicitate

ACTUALITATE

Un bărbat care și-a amenințat și agresat soția s-a ales cu dosar penal. Polițiștii din Blaj au emis un ordin de protecție

Publicat

pumn agresiune

Polițiștii din Blaj au emis un ordin de protecție provizoriu față de un bărbat care și-a amenințat și agresat soția. Bărbatul s-a ales cu dosar penal pentru violență în familie și amenințare.

Potrivit IPJ Alba, la data de 27 ianuarie 2021, polițiștii din Blaj au fost sesizați, de către o femeie din localitatea Petrești, cu privire la faptul că ar fi fost amenințată cu acte de violență și agresată de către soț.

În urma aplicării formularului de evaluare a riscului, față de bărbat, polițiștii au emis un ordin de protecție, pe o perioada de 5 zile și au întocmit un dosar penal pentru săvârșirea infracțiunilor de violență în familie și amenințare.

Citeste mai mult
Publicitate

CÂMPENI

Polițiștii din Câmpeni au confiscat lemnul dintr-un camion staționat într-o parcare. Șoferul nu avea acte pentru el

Publicat

lemne masina politia

Polițiștii din Câmpeni au confiscat 13 metri cubi de cherestea care era încărcată într-un camion aflat într-o parcare a DN 75. Proprietarul acestuia nu a putut prezenta documente legale pentru încărcătură, au transmis reprezentanții IPJ Alba.

La data de 27 ianuarie 2021, polițiștii Secției 9 Poliție Rurală Câmpeni, în timp ce acționau pe raza comunei Albac împreună cu silvicultorii din cadrul Ocolului Silvic Horea Apuseni, într-o parcare situată pe DN 74, au depistat un camion încărcat cu 13,3 metri cubi de cherestea, pentru care proprietarul nu a putut prezenta documente legale de proveniență.

Întreaga cantitate de material lemnos a fost confiscată, iar bărbatul a fost sancționat contravențional, conform art. 19 din Legea 171/2010 privind stabilirea și sancționarea contravențiilor silvice.

Polițiștii continuă verificărilor, întrucât există suspiciunea că anterior depistării, acesta ar fi efectuat mai multe transporturi de material lemnos, folosind același aviz de însoțire.

Foto: arhivă, rol ilustrativ

Citeste mai mult
Publicitate

EVENIMENT

Peste 230 de șoferi au fost AMENDAȚI de polițiștii din Alba, după ce au depășit viteza legală. Trei au rămas fără permis

Publicat

Polițiștii au acționat, miercuri, pentru combaterea excesului de viteză. Au fost amendați 237 de conducători auto care au depășit limita legală. Trei au rămas fără permis după ce au fost surprinși conducând cu o viteză care a depășit cu peste 50 de kilometri/oră limita maximă admisă.

Inspectoratul de Poliție Județean Alba a continuat seria acțiunilor pentru creșterea siguranței traficului pe arterele rutiere ale județului Alba.

Miercuri, 27 ianuarie, 12 aparate radar au fost folosite în zonele identificate cu risc de producere a accidentelor cauzate de excesul de viteză și au fost identificați 237 de conducători auto care au depășit limita legală. Alți 100 de conducători auto au fost amendați pentru alte abateri de la normele legale privind circulația pe drumurile publice.

Au fost reținute 6 permise de conducere, din care 3 pentru depășirea limitei legale de viteză cu peste 50 de kilometri / oră, două pentru consum de alcool și unul pentru depășire.

A fost constatată o infracțiune de conducere sub influența alcoolului.

Citeste mai mult
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate

Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate