ACTUALITATE
Gunoaiele din Alba Iulia vor fi ridicate începând de luni, din toate cartierele. Anunțul Primăriei
![gunoi](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2020/01/82741113_687338601672308_5510089766823002112_n.jpeg)
Primăria Alba Iulia a anunțat că operatorul de salubritate va ridica toate gunoaiele din Alba Iulia, indiferent de cantitate, începrând de luni. Instituția a trimis o informare pe adresa redacției.
”Urmare a situației de criză apărută la începutul acestei săptămâni în Alba Iulia au rămas zone în care gunoiul menajer nu a fost ridicat de operatorul de salubritate.
Pentru intrare în normalitate, luni 27.01.2020, se va colecta gunoiul menajer – indiferent de cantitate – din zonele: Oarda de Sus, Oarda de Jos, Pâclișa, Recea, Zona Schit, Zona Piață Cetate, Zona Sub Vii și Tolstoi” au transmis reprezentanții Primăriei.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)