Un bărbat din Aiud s-a ales cu dosar penal după ce a furat o sumă de bani din bagajul unui alt cetățean, lăsat în locul special amenajat al unui supermarket. 

Potrivit IPJ Alba, în seara zilei de 18 august 2022, în jurul orei 22,00. Poliția Municipiului Aiud a fost sesizată de către un bărbat din municipiu, cu privire la faptul că, dintr-un bagaj, lăsat în locul special amenajat al unui supermarket, i-a fost sustrasă suma de 1.700 de lei.

Publicitate

În urma cercetărilor efectuate de către polițiștii de ordine publică, împreună cu polițiștii de investigații criminale, a fost identificat, pe o stradă din municipiu, un bărbat de 68 de ani, din Aiud, bănuit de săvârșirea furtului. Asupra sa au fost găsită suma de 1.601 lei, provenită din furt.

Pe numele său a fost întocmit dosar penal, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt.