Imobile INUNDATE la Roşia Montană, după o rupere de nori. Pagube din cauza FURTUNII, în Apuseni
Potrivit ISU Alba, Pichetul de pompieri Cîmpeni, în cooperare cu SVSU Abrud şi SVSU Roşia Montană au intervenit, duminică după-amiaza, pentru evacuarea apei din subsolul unei case şi din cinci curţi, indundate după o rupere de nori.
Reamintim că judeţul Alba s-a aflat, duminică, sub avertizare meteo de furtună şi ploi torenţiale. De asemenea, până luni, este valabilă o avertizare hidrologică de posibile inundaţii în Apuseni şi pe afluenţi ai Mureşului.
foto: arhivă
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit






Comentarii (0)