ACTUALITATE
Imprudenţă la volan: O tânără de 19 ani din Bistra a lovit cu maşina o femeie de 77 de ani, pe o trecere de pietoni din Zlatna. S-a ales cu dosar penal
![politie](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2014/07/masina-politie-ipj-alba.jpg)
Luni dimineaţa, la ora 10.15, Poliţia Oraşului Zlatna a fost sesizată cu privire la faptul că pe o trecere de pietoni de pe strada Moţilor din Zlatna s-a produs un accident rutier.
Din primele cercetări efectuate de poliţiştii deplasaţi la faţa locului a rezultat că C.I.E., o tânără în vârstă de 19 ani, din comuna Bistra, în timp ce conducea un autoturism în direcţia Abrud – Alba Iulia, nu a acordat prioritate de trecere unei femei în vârstă de 77 de ani, din Zlatna, care era angajată în traversarea străzii pe trecerea de pietoni.
În urma accidentului, vârstnica a suferit leziuni corporale uşoare la nivelul piciorului stâng şi al coloanei şi a fost transportată la Spitalul Judeţean Alba unde i-au fost acordate îngrijiri medicale.
Conducătoarea auto a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. Pe numele său a fost întocmit dosar de cercetare penală sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)