În curtea spitalului din Sebeş se construieşte o platformă de neutralizare a deşeurilor medicale periculoase. Va fi extinsă clădirea secţiei de pediatrie
Potrivit echipei de proiect, dacă instalaţia este prevăzută cu sistem de filtre HEPA şi cărbune activ, nu este nevoie de coş de eliminare a noxelor, astfel că nu prezintă pericol pentru sănătatea populaţiei. Vedeţi mai multe detalii, pe Sebeş24.ro.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit






Comentarii (0)