ACTUALITATE
INCENDIU la o casă din localitatea Berghin. Pompierii, chemați să intervină
![pompieri](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2017/09/pompieri-3-e1540838230771.jpg)
Un incendiu a izbucnit vineri dimineața, la o casă de locuit din localitatea Berghin. Pompierii din Alba Iulia au intervenit pentru stingerea flăcărilor.
Potrivit ISU Alba, Detașamentul Alba Iulia a intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD, la un incendiu izbucnit la o casă de locuit din localitatea Berghin.
În urma incendiului nu au fost înregistrate victime.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)