ACTUALITATE
UPDATE: Pagube de 10.000 de lei după INCENDIU la un buncăr de rumeguş în incinta unei firme din Galda de Jos
![pompieri](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2017/09/pompieri-2-e1540838240763.jpg)
Un incendiu a cuprins, joi după-amiaza, un buncăr de rumeguş aflat în incinta unei societăţi cu profil de prelucrare a lemnului din Galda de Jos. Pentru stingerea flăcărilor, au fost chemaţi să intervină pompierii din Alba Iulia.
Detașamentul Alba a intervenit pentru stingerea unui incendiu izbucnit la un buncăr de rumeguș al unei societăți comerciale cu profil de prelucrare a lemnului din Galda de Jos, transmite ISU Alba.
UPDATE: Detașamentul de pompieri Alba Iulia a acţionat vineri, la ora 14.17, în localitatea Galda de Jos, pe strada Principală, pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o un buncăr de rumeguș aparținând unei societăți comerciale cu profil de prelucrare a lemnului. Pompierii militari au acționat cu trei autospeciale complexe de intervenție și o ambulanță SMURD. Ca urmare a acestui incendiu, au ars aproximativ 25 mc de rumeguș din interiorul buncărului și circa 100 bucăți de saci de filtrare a rumegușului. Cauza probabilă a acestui incendiu o reprezintă scânteile mecanice.
Pagubele au fost estimate la valoarea de 10.000 de lei.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)