Infecţiile nosocomiale, discutate de experţi străini cu oficiali din Ministerul Sănătății. Se caută soluții pentru spitalele românești
Ministrul Sănătăţii, Vlad Voiculescu, a cerut opinia specialiştilor europeni pentru a îmbunătăţi situaţia din spitalele româneşti.
În timpul vizitei, echipa multidisciplinară va consulta legislația românească și normele de reglementare. Vor fi organizate și vizite de documentare în spitale din și din jurul Bucureștiului, unde vor avea loc interviuri și discuții cu oamenii din sistem.
După cele patru zile, experții vor formula un set de recomandări pentru a întări prevenția și controlul infecțiilor nosocomiale.
sursa: digi24.ro
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit






Comentarii (0)