Ioan Dîrzu, deputat PSD de Alba, mesaj cu ocazia Zilei Naționale: “Să fim mândri că suntem români"
Deputatul PSD de Alba, Ioan Dîrzu, transmite un mesaj de Ziua Naţională a României.
“Ziua Națională este o mândrie pentru fiecare român deoarece am reușit să devenim acel stat democratic și social, suveran și independent, unitar și indivizibil. Aceste valori nu sunt veșnice, ele trebuie ocrotite de fiecare dintre noi. Unitatea poporului român reprezintă o trăsătură esențială a identității noaste naționale.
De 1 Decembrie le urez tuturor românilor să iubească România necondiționat și să lupte în continuare pentru unitatea acestui popor. Totodată, îi aștept pe toți românii la Alba Iulia, un oraș drag sufletului nostru și conștiinței naționale. Aici, împreună, dăm startul numărării zilelor rămase până la celebrarea Centenarului”, transmite Ioan Dîrzu.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit






Comentarii (1)