Jucătoarele de baschet ale Liceului Sportiv din Alba Iulia, reprezintă România, la Turneul Internațional din Milano. Cu cine joacă
Elevele de gimnaziu ale Liceului Sportiv din Alba Iulia, jucătoare de baschet participă la Turneul Internțional de Baschet din Milano.
Acestea vor reprezenta Alba Iulia și România la o competiție sportivă unde vor participa echipe din Germania, Ungaria, Spania, Italia, Bulgaria dar și alte țări europene.
România va mai fi reprezentată de echipe din Cluj-Napoca și Mediaș, pe lângă jucătoarele din Alba Iulia.
Sportivele din Alba Iulia au ajuns deja în Milano, iar sâmbătă 29 aprilie 2023, vor avea două meciuri împotriva sportivelor din Spania și Bulgaria.
Echipa de gimnaziu fete a Liceului cu Program Sportiv Alba Iulia este condusă de profesorul Dan Raluca.
Turneul se va desfășura până în data de 1 mai.
Urmariti Alba24.ro si pe Google News
Anunturi Alba24
Publica un anunt gratuitSTIREA TA — trimite foto/video la Alba24






Comentarii (2)