ACTUALITATE
Judokanii de la CS Unirea Alba Iulia au obținut rezultate bune la Concursul Național de Judo desfășurat la Mangalia
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2018/06/Judo-Campionat-CS-Unirea-e1528729879143.jpg)
Judoka legitimați la Clubul Sportiv (CS) Unirea Alba Iulia au obținut două locuri trei la proba de individual – prin sportivii Paul Onișor și Natalia Rus – și un loc întâi, la proba pe echipe, prin sportiva Natalia Rus, la Concursul Național de Judo U 11, desfășurat în perioada 7-10 iunie la Mangalia.
La Concursul Național de Judo U 11, echipe + individual, au participat, de la CS Unirea Alba Iulia, opt sportivi, băieți și fete.
La individual, s-au obținut două locuri 3, prin Paul Onișor, categoria 55 de kilograme și Natalia Rus, categoria 44 de kilograme.
În ceea ce privește competiția pe echipe, Natalia Rus s-a aflat în echipa (Euroregiunea 5) care s-a clasat pe prima treaptă a podiumului. Ea a concurat alături de alte șase sportive, din alte județe, la categorii diferite, împotriva altor participante la concurs, care au format alte Euroregiuni. În total, în cadrul concursului, s-au constituit șapte echipe (Euroregiuni).
Natalia Rus a concurat la categoria 44 de kilograme, iar în echipa ei au mai fost sportive, din alte județe, la următoarele categorii: -29 kg, -32 kg,-36 kg, -40 kg, -48 kg, +48 kg.
Judoka legitimați la CS Unirea Alba Iulia sunt pregătiți de profesorii Dinu Alin și Dinu Cristian, care i-au însoțit la concursul din județul Constanța.
Următorul concurs pentru secția de judo a CS Unirea Alba Iulia este Finala Concursului Național U 13, care va avea loc la Satu Mare, în perioada 22-24 iunie 2018.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)