POLITICA
„La mulți ani”, din partea OF-PDL: Peste 3.500 de dascăli din Alba sărbătoresc Ziua Internațională a Educației
![YouTube video](https://i.ytimg.com/vi/7KoNl_xJWKk/hqdefault.jpg)
„Astăzi, noi ne exprimăm solidaritatea cu această categorie socio-profesională, una dintre cele mai vechi și onorabile din societate. Suntem alături de cele peste 3.500 de cadre didactice din județ în tot ceea ce fac pentru a asigura o educație de calitate, chiar dacă în momente foarte dificile și legislative și sociale, vom fi actori activi pentru a încerca să promovăm calitatea în educație și a încerca să fie recunoscută valoarea acestei categorii socio-profesionale. Educatorul trebuie reașezat acolo unde trebuie să fie, ca actor central al vieții de fiecare zi și noi, femeile democrat-liberale le vom aduce acest mesaj”, a declarat Rodica Andronescu.
![YouTube video](https://i.ytimg.com/vi/7KoNl_xJWKk/hqdefault.jpg)
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)
Rares Bogdan
miercuri, 10.10.2012 at 17:24
Femeia aceasta e o prefacuta si jumatate! Umbla numai dupa functii…
Dan
miercuri, 10.10.2012 at 19:23
Parca cea mai veche meserie e alta !