ACTUALITATE
Lecţii interactive despre prevenirea incendiilor pentru elevi, la ISU Alba. „Profesori” sunt voluntari de la E.On Gaz
![pompier](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2012/04/DSC_0118.jpg)
Prin intermediul unor lecţii interactive, care privesc utilizarea corectă a surselor de energie şi modul de comportament în caz de incendii sau alte situaţii cu potenţial devastator, copiii vor învăţa ce trebuie să facă pentru a evita pericolele şi pentru a avea o copilărie în condiţii de siguranţă.
Aceştia vor primi sfaturi de comportament în caz de furtună incendiu, folosire a aparatelor electronice sau cele alimentate cu gaz.
Inspectoratul General pentru Situaţii de Urgenţă (I.G.S.U.) şi E.ON România au reînnoit, în data de 25 septembrie 2013, parteneriatul „Împreună pentru siguranţă”, încheiat în anul 2012. În cadrul acestuia, cele două părţi au derulat în comun campanii de informare, prevenire şi conştientizare a cetăţenilor asupra pericolelor la care sunt expuşi în cazul utilizării necorespunzătoare a diferitelor surse de energie.
foto: arhivă
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)