ACTUALITATE
Liga Studenților din Universitatea „1 Decembrie 1918” din Alba Iulia împlinește 21 de ani: Seri de film și socializare pentru studenți
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2013/04/100_8962.jpg)
Principalele activităţi ale acestui program sunt:
Marţi, 23 aprilie
– orele 9.00-14.00 – stand în curtea Universităţii, unde se vor împărţi materiale informative, cafea, bomboane, îngheţată, adeziuni de înscriere în Liga studenţilor; afişare banner la vedere; aranjare arcadă baloane; împărţire flyere prin Universitate şi căminele studenţeşti.
Miercuri, 24 aprilie
– orele 9.00-14.00 – stand în curtea Universităţii, unde se vor împărţi materiale informative, cafea, bomboane, îngheţată, adeziuni de înscriere în Liga studenţilor
– ora 12.00 – Conferinţa de presă cu tema “ Ce a făcut Liga pentru tine în 21 de ani?”, amfiteatrul A9. Invitaţi: rector, prorector, fondatorul Ligii, preşedinte, coordonator, foşti preşedinţi LSUA; oferire de mape invitaţilor, mass-media, precum şi broşuri auditoriului.
– ora 20.00 – Seară de film pentru studenţi, desfăşurată în amfiteatrul A8.
Joi, 25 aprilie
– orele 9.00-14.00 – stand în curtea Universităţii, unde se vor împărţi materiale informative, cafea, bomboane, îngheţată, adeziuni de înscriere în Liga studenţilor;
– ora 20.30 – seară de socializare pentru studenţi la Universitate – sediul LSUA.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)