Connect with us
Publicitate

EVENIMENT

LIVE VIDEO: Gala Clubului Sportiv Municipal Unirea. Sportivi și antrenori din Alba Iulia, premiați de primărie. LISTA

Publicat

Sportivii și antrenorii din Alba Iulia cu rezultate deosebite la competiții din 2022 sunt premiați, marți, la Gala Clubului Sportiv Municipal Unirea.

Primăria municipiului Alba Iulia susține performanța în domeniul sportiv, fiind alături de sportivii și antrenorii care, prin munca lor, duc numele municipiului Alba Iulia pe podiumurile naționale și internaționale.

Vezi și pe Facebook: Gala Clubului Sportiv Municipal Unirea

Prin premierea sportivilor și antrenorilor se răsplătește efortul acestora în realizarea de performanțe deosebite la nivel național și internațional, oferindu-se, totodată, și o motivație pentru noi performanțe și stabilirea de noi recorduri, arată organizatorii.

Primăria a rezervat un buget de 48.000 de lei pentru premierea sportivilor și antrenorilor, la care se adaugă 10.700 lei pentru cei de la CSM Unirea Alba Iulia. Premiile acordate sunt între 200 și 600 de lei. În total, sunt 200 de persoane premiate.

La evenimentul ce se desfășoară la Vila Elisabeta este invitat și Nicușor Stanciu.

LISTA sportivilor/antrenorilor premiați

Sportivi

  • Acatrinei Mihaela – CS Unirea Alba Iulia – Atletism
  • Jid Georgiana – CS Unirea Alba Iulia – Atletism
  • Sunzuiană Elisabeta Elena – LPS/CS Unirea Alba Iulia – Atletism
  • Cristea Alexandra – LPS/CS Unirea Alba Iulia – Atletism
  • Ciucă Cristina Mihaela – LPS/CS Unirea Alba Iulia – Atletism
  • Ardean Larisa – LPS Alba Iulia – Atletism
  • Filipan Roxana – LPS Alba Iulia – Atletism
  • Zaharia Albert Mario – LPS Alba Iulia – Atletism
  • Hațegan Alexia – CS Unirea Alba Iulia – Atletism
  • Tăușan Ema Lavinia – CS Unirea Alba Iulia – Atletism
  • Axintie Iris Paula – LPS Alba Iulia – Baschet
  • Burnete Beatriz Bianca – LPS Alba Iulia – Baschet
  • Ghibu Anamaria Karina – LPS Alba Iulia – Baschet
  • Huter Laura Maria – LPS Alba Iulia – Baschet
  • Indrei – Scorobtă Sarah – LPS Alba Iulia – Baschet
  • Kiss Anamaria – LPS Alba Iulia – Baschet
  • Mateica Sandra Milena – LPS Alba Iulia – Baschet
  • Nichimiș Isabela Andreea – LPS Alba Iulia – Baschet
  • Popa Georgiana Elena – LPS Alba Iulia – Baschet
  • Săbăduș Anissia Ioana – LPS Alba Iulia – Baschet
  • Lăncrănjan George – LPS Alba Iulia – Baschet
  • Urian Valentin – LPS Alba Iulia – Baschet
  • Stegăroiu Marina – AS Bridge Club Apullum Alba Iulia – Bridge
  • Marina Bogdan – AS Bridge Club Apullum Alba Iulia – Bridge
  • Zaharie Diana – AS Bridge Club Apullum Alba Iulia – Bridge
  • Cișmaș Adelina – AS Bridge Club Apullum Alba Iulia – Bridge
  • Ioniță Robert – AS Bridge Club Apullum Alba Iulia – Bridge
  • Balint Mihaela – AS Bridge Club Apullum Alba Iulia – Bridge
  • Donciu Sabin – AS Bridge Club Apullum Alba Iulia – Bridge
  • Fățan Luca – CS Unirea Alba Iulia – Box
  • Ionescu Ionuț – CS Life Is Dance Alba Iulia – Dans sportiv
  • Ionescu Bianca – CS Life Is Dance Alba Iulia – Dans sportiv
  • Dobra Bogdan Ioan – CS Life Is Dance Alba Iulia – Dans sportiv
  • Urs Maria Beatrice – CS Life Is Dance Alba Iulia – Dans sportiv
  • Pitea Robert Alexandru – CS Life Is Dance Alba Iulia – Dans sportiv
  • Dicu Diana Bianca – CS Life Is Dance Alba Iulia – Dans sportiv
  • Balea Bogdan – CS Life Is Dance Alba Iulia – Dans sportiv
  • Tima Diana – CS Life Is Dance Alba Iulia – Dans sportiv
  • Orzeiu David Rafael – CS Life Is Dance Alba Iulia – Dans sportiv
  • Țipțer Ioana Daniela – CS Life Is Dance Alba Iulia – Dans sportiv
  • Orzeiu Lukas Theodor – CS Life Is Dance Alba Iulia – Dans sportiv
  • Urs Maya Andreea – CS Life Is Dance Alba Iulia – Dans sportiv
  • Morosan Mirel Richard – CS Life Is Dance Alba Iulia – Dans sportiv
  • Dobra Maria Ioana – CS Life Is Dance Alba Iulia – Dans sportiv
  • Degan Paul Ioan – CS Life Is Dance Alba Iulia – Dans sportiv
  • Pasca Denisa Monica – CS LIFE IS DANCE Alba Iulia – Dans sportiv
  • Henegar Marius  – CS Life Is Dance Alba Iulia – Dans sportiv
  • Țipțer Gabriela  – CS Life Is Dance Alba Iulia – Dans sportiv
  • Remete – Mireștean Daria – Ioana – L.P.S. Alba Iulia – Înot
  • Adam Sara Daria – LPS Alba Iulia – Înot
  • Stăncel Lukas – LPS Alba Iulia – Înot
  • Adam Clara Patricia – LPS Alba Iulia – Înot
  • Enescu Armand Gustav – LPS Alba Iulia – Înot
  • Krizbai – Negru Robert Ilie – LPS Alba Iulia – Înot
  • Zsebe Andrea – Maria – LPS Alba Iulia – Înot
  • Eftimie David Alexandru – LPS Alba Iulia – Înot
  • Vlad Maria – LPS Alba Iulia – Înot
  • Cherteș Andreea Iris – LPS Alba Iulia – Înot
  • Rus Sergiu Viorel – LPS Alba Iulia – Înot
  • Ciulea Matei – LPS Alba Iulia – Înot
  • Mărginean Adrian Ioan – LPS Alba Iulia – Înot
  • Bălan Nicolae – LPS Alba Iulia – Înot
  • Sibișan Alexandru – C.S. UNIREA ALBA IULIA – Judo
  • Bogdan Laura Alexia – CS Unirea Alba Iulia – Judo
  • Rus Natalia – CS Unirea Alba Iulia – Judo
  • Mircea Paul Răzvan – LPS Alba Iulia – Judo
  • Făcăeru Alina Mihaela – Universitatea „1 Decembrie 1918” Alba Iulia – Judo
  • Tamaș Diana – Universitatea „1 Decembrie 1918” Alba Iulia – Judo
  • Olariu Roxana – Universitatea „1 Decembrie 1918” Alba Iulia – Judo
  • Mutu Gabriel – ACS Karate Forever Alba Iulia – Karate – Arte marțiale
  • Mincea Denisa – ACS Karate Forever Alba Iulia – Karate – Arte marțiale
  • Șurcă Diana – ACS Karate Forever Alba Iulia – Karate – Arte marțiale
  • Csortan Georgiana – ACS Karate Forever Alba Iulia – Karate – Arte marțiale
  • Muntean Rafaela – ACS Karate Forever Alba Iulia – Karate – Arte marțiale
  • Lebădă Eliza – ACS Karate Forever Alba Iulia – Karate – Arte marțiale
  • Peșterean Alexandra – ACS Karate Forever Alba Iulia – Karate – Arte marțiale
  • Furdui Daria – ACS Karate Forever Alba Iulia – Karate – Arte marțiale
  • Zamfir Mihai – ACS Karate Forever Alba Iulia – Karate – Arte marțiale
  • Țîr Miruna – ACS Karate Forever Alba Iulia – Karate – Arte marțiale
  • Dachin April – ACS Karate Forever Alba Iulia – Karate – Arte marțiale
  • Chedves Vlad – ACS Karate Forever Alba Iulia – Karate – Arte marțiale
  • Rad Sonia – ACS Karate Forever Alba Iulia – Karate – Arte marțiale
  • Suta Ariana – ACS Karate Forever Alba Iulia – Karate – Arte marțiale
  • Martin Alexandru – ACS Karate Forever Alba Iulia – Karate – Arte marțiale
  • Pleșa David – ACS Karate Forever Alba Iulia – Karate – Arte marțiale
  • Cioclei Maria – ACS Karate Forever Alba Iulia – Karate – Arte marțiale
  • Florescu Andrei – ACS Karate Forever Alba Iulia – Karate – Arte marțiale
  • Băndoiu David – ACS Karate Forever Alba Iulia – Karate – Arte marțiale
  • Șofei Ariana – ACS Karate Forever Alba Iulia – Karate – Arte marțiale
  • Zincă Ionuț Alin – C.S. UNIREA ALBA IULIA – Orientare
  • Bogya Tamas – CS Unirea Alba Iulia – Orientare
  • Bejenariu Paul – CS Universitatea Alba Iulia – Powerlifting
  • Irimie Andrei – C.S. UNIREA ALBA IULIA – POWERLIFTING
  • Cazacu Alexandra – CS Unirea Alba Iulia – Powerlifting
  • Burduf Maria – CS Universitatea Alba Iulia – Powerlifting
  • Ordean Daniel – CS Unirea Alba Iulia – Powerlifting
  • Popșa Silviu – CS Universitatea Alba Iulia – Powerlifting
  • Todorescu Bianca Renilda – CS Unirea Alba Iulia – Powerlifting
  • Trif Vlad Ionuț – CS Unirea Alba Iulia – Powerlifting
  • Adomnoaie Nicoleta Alexandra – CS Unirea Alba Iulia – Powerlifting
  • Bugheanu Maria Magdalena – CS Unirea Alba Iulia – Powerlifting
  • Canda Petru – CS Unirea Alba Iulia – Powerlifting
  • Cazacu Alexandru Răducu – CS Unirea Alba Iulia – Powerlifting
  • Cojocaru Teodora – CS Unirea Alba Iulia – Powerlifting
  • Dumbravă Camelia Florina – CS Unirea Alba Iulia – Powerlifting
  • Hangan Cătălin Cristian – CS Unirea Alba Iulia – Powerlifting
  • Meszaros Adelin Gabriel – CS Unirea Alba Iulia – Powerlifting
  • Segărceanu Tudor – CS Universitatea Alba Iulia – Powerlifting
  • Vasilescu Andreea Luminița – CS Universitatea Alba Iulia – Powerlifting
  • Androne Avram – Călin – CS Zamolxis Alba Iulia – Powerlifting
  • Arion George Simion – CS Zamolxis Alba Iulia – Powerlifting
  • Bogdan Flavius Ilie – CS Zamolxis Alba Iulia – Powerlifting
  • Groza Ioan Liviu – CS Zamolxis Alba Iulia – Powerlifting
  • Pușcaș Tibor – CS Zamolxis Alba Iulia – Powerlifting
  • Szabo Renata – CS Zamolxis Alba Iulia – Powerlifting
  • Tudor Adrian – CS Zamolxis Alba Iulia – Powerlifting
  • Pănăzan Diana – CS Unirea Alba Iulia – Powerlifting
  • Jeler Nicolae – CS Zamolxis Alba Iulia – Powerlifting
  • Tileagă Simona – CS Zamolxis Alba Iulia – Powerlifting
  • Boloage Alecsandru – CS UNIREA ALBA IULIA – Taekwondo
  • Cetean Eduardo – CS Unirea Alba Iulia – Taekwondo
  • Fara Alex – CS Unirea Alba Iulia – Taekwondo
  • Galea Mario – CS Unirea Alba Iulia – Taekwondo
  • Dobârtă Roxana – CS Unirea Alba Iulia – Taekwondo
  • Popa Andrei – CS Unirea Alba Iulia – Taekwondo
  • Vas Karina – CS Unirea Alba Iulia – Taekwondo
  • Creț Karina – CS Unirea Alba Iulia – Taekwondo
  • Jelea Eduard – CS Unirea Alba Iulia – Taekwondo
  • Buciuman Cătălin Aurelian – C.S. Unirea Alba Iulia – Culturism/Fitness
  • Manu David – T.C. Sun Alba Iulia – Tenis de câmp
  • Mârza Virginia – C.S. Unirea Alba Iulia – Haltere

Antrenori

  • Pănăzan Ovidiu – CS Zamolxis/CS Unirea Alba Iulia – Powerlifting
  • Rodean Ana – C.S. Unirea Alba Iulia – Atletism
  • Avram Gabriel – L.P.S./CSM/C.S. Unirea Alba Iulia – Atletism
  • Vlas Mihaela Simona – LPS/CS Unirea Alba Iulia – Atletism
  • Oroșan Marius – AS Bridge Club Apullum Alba Iulia – Bridge
  • Dărămuș Andrei Vasile – C.S. Unirea Alba Iulia – Box
  • Horia Preda – CS Life Is Dance Alba Iulia – Dans Sportiv
  • Nicolescu Lucian – CS GreenFit Alba Iulia – Culturism/Fitness
  • Bob Daniela – Rodica – LPS Alba Iulia – Înot
  • Bob Nicolae – LPS Alba Iulia – Înot
  • Lobonțiu Marius Daniel – LPS Alba Iulia – Înot
  • Dinu Cristian – LPS/CS Unirea Alba Iulia – Judo
  • Dinu Alin – CS Unirea Alba Iulia – Judo
  • Ursu Vasile Emil – Universitatea „1 Decembrie 1918” Alba Iulia – Judo
  • Rusu Răzvan Gheorghe – Universitatea „1 Decembrie 1918” Alba Iulia – Judo
  • Băluță Alina – ACS Karate Forever Alba Iulia – Karate – Arte marțiale
  • Moldovan Alin – CS Unirea Alba Iulia – Taekwondo
  • Anghel Marius – CS Unirea Alba Iulia – Orientare
  • Cioflică Andrei – CS Zamolxis Alba Iulia – Powerlifting
  • Moldovan Călin – TC Sun Alba Iulia – Tenis de câmp

Sportivi Masters +35 ani

  • Cioca Ilie – Cs Unirea Alba Iulia – Atletism
  • Țintaș Teodor – Cs Unirea Alba Iulia – Atletism
  • Hulea Virgil – Cs Unirea Alba Iulia – Atletism
  • Racz Endre – Cs Unirea Alba Iulia – Atletism
  • Dehelean – Mih Mihaela – Cs Unirea Alba Iulia – Culturism/Fitness
  • Ponoran Andreea – Cs Greenfit Alba Iulia – Culturism/Fitness
  • Brabiescu Călinescu Paul Marius – Cs Unirea Alba Iulia – Orientare
  • Anghel Ioan Cosmin – Cs Unirea Alba Iulia – Orientare
  • Cazacu Vasile Sorin – Cs Universitatea Alba Iulia – Powerlifting
  • Suflețel Emil – – Atletism
  • Szakacs Emerich – Club Constructorul – Tenis de câmp
  • Oțoiu Lucian – Cs Unirea Alba Iulia – Powerlifting

Sportivi CSM Unirea

  • Gafița Andrei – karate/arte marțiale
  • Tîr Jessica – karate/arte marțiale
  • Oargă Andra  – karate/arte marțiale
  • Miclea Mădălina – – karate/arte marțiale
  • Stănilă Mihai – – karate/arte marțiale
  • Stănilă Iulia – – karate/arte marțiale
  • Ciucă Iulia – – karate/arte marțiale
  • Vîrtosu Dorofea – polo
  • Novăcean Amalia – polo
  • Mihai Sara – polo
  • Dăian Alessia – polo
  • Borodachi Victoria – polo
  • Koncz Sarah – polo
  • Tiron Derina – polo
  • Fiodorov Alina – polo
  • Bucur Ilinca – polo
  • Tiron Nadin – polo
  • Cristea Anamaria – polo
  • Cristea Alexia – polo
  • Pățan Ioana – polo
  • Gherman Oana – polo
  • Negruțiu Adriana – polo
  • Jorja Larisa – polo
  • Udrea Teodora – polo
  • Șoaită Maya – polo
  • Șoaită Flavia – polo
  • Tanislav Diana – polo
  • Roman Iulia – polo
  • Pâclișan Carina – polo
  • Țâmpea Radu – șah
  • Câmpian Cristian – șah
  • Costachi Mihnea – șah
  • Ceteraș Marius – șah
  • Miriam Bulgaru – șah

Antrenori CSM Unirea

  • Pocol Ovidiu – polo
  • Bălăuță Ioan Simion – karate/arte marțiale
  • Cordea David – șah

Urmăriți Alba24.ro și pe Google News

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *







Dacă ți-a plăcut articolul:


ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.


Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate


Parteneri Romania24.ro, Cluj24.ro, Ardeal24,ro, Botosani24.ro Copyright © 2022 Alba24.ro powered by Independent Media & More. Alba24.ro folosește fluxurile de știri ale agențiilor Agerpres și Mediafax