LIVE VIDEO: România – Germania. 2-1 după prima repriză. Tinerii tricolori luptă pentru un loc în marea finală

Naționala de tineret a României înfruntă reprezentativa Germaniei, joi de la ora 19:00, pentru un loc în finala ”Euro 2019”.

Câștigatoarea dintre România și Germania va juca în finală împotriva câștigătoarei dintre Spania și Franța.

Suntem martorii unei noi pagini din istoria fotbalului românesc. Acum, la TVR1, tricolorii evoluează în premieră în semifinalele Campionatului European U21, împotriva selecţionatei Germaniei. Să le ţinem pumnii fotbaliştilor noştri! #HaiRomânia!https://www.tvrplus.ro/live/tvr-1 #EURO2019 #TVR1

Publicată de TVR1 pe Joi, 27 iunie 2019

Aproximativ 20.000 de suporteri români sunt prezenți în tribunele stadionului din Bologna.

#EURO2019: Germania – România: 0-0, în minutul 17

Ne apropiem de primele 20 de minute ale partidei. Germania – România: 0-0https://www.tvrplus.ro/live/tvr-1 #EURO2019 #TVR1 #HaiRomânia!

Echipele de start:

ROMÂNIA: 1. Radu (c) – 6. Manea, 5. Nedelcearu, 4. Pașcanu, 3. Ștefan – 21. Băluță, 17. Cicâldău – 8. Man, 10. Hagi, 19. Ivan – 9. Pușcaș. Selecționer: Mirel Rădoi
Rezerve: 12. Căbuz, 23. Vlad – 2. Boboc, 7. Coman, 11. Petre, 13. Grigore, 14. Dragomir, 15. Ghiță, 16. Nedelcu, 18. Rus, 20. Ciobanu, 22. Olaru

GERMANIA: 1. Nübel – 3. Klostermann, 4. Tah (c), 5. Baumgartl, 14. Mittelstädt – 6. M. Eggestein – 19. Neuhaus, 8. Dahoud, 7. Öztunali – 10. Waldschmidt, 18. Amiri. Selecționer: Stefan Kuntz
Rezerve: 12. Müller, 23. Schubert – 9. L. Nmecha, 11. Richter, 13. J. Eggestein, 15. Anton, 16. Serdar, 17. Uduokhai, 20. Koch, 21. Maier, 22. Löwen

Germanii deschid scorul, în minutul 21

Germania – România: 1-0, în minutul 21

Echipa noastra egalează dupa câteva minute, in minutul 26

Germania – România: 1-1, în minutul 26

GOOOL. Pușcaș în minutul 43 : 2-1 pentru România

Germania – România: 1-2, în minutul 44

GOOOOOOOOL! Tricolorii preiau conducerea în minutul 44https://www.tvrplus.ro/live/tvr-1 #EURO2019 #TVR1 #HaiRomânia!

Germanii readuc egalitatea pe tabela de marcaj: 2-2, în minutul 51 după un penalty acordat în urma unui fault în careu a lui Ianis Hagi

Germania – România: 2-2, în minutul 51

Germanii readuc egalitatea pe tabela de marcaj: 2-2, în minutul 51https://www.tvrplus.ro/live/tvr-1 #EURO2019 #TVR1 #HaiRomânia!

Din păcate, germanii preiau conducerea: 3-2, în minutul 90

Germania – România: 3-2, în minutul 90

Din păcate, germanii preiau conducerea: 3-2, în minutul 90https://www.tvrplus.ro/live/tvr-1 #EURO2019 #TVR1 #HaiRomânia!

Minutul 93: Un nou gol în poarta României. Scor final Germania- România 4-2. Echpa noastră merge în finala mică unde va kica pentru locurile 3 sau 4.