Locuitorii de pe mai multe străzi din Alba Iulia au rămas fără apă potabilă. Avarie la rețea, produsă de către un constructor
Operatorul Apa CTTA SA Alba - Sucursala Alba Iulia a anunțat că luni, 19 iunie, un constructor a provocat o avarie a rețelei de distribuție din municipiu, pe strada Vasile Goldiș.
Până la remedierea acesteia se oprește furnizarea apei potabile pe această stradă și pe cele adiacente.
Publicitate
Potrivit reprezentanților operatorului regional, la reluarea furnizării apei potabile pot exista depășiri ale parametrului turbiditate, caz în care consumatorii sunt rugați să consume apa numai în scop menajer.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (1)