ACTUALITATE
Lovit cu toporul în cap de colegul de pahar. Agresor de 30 de ani din comuna Roşia Montană, cercetat de poliţişti
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2012/04/topor.jpg)
Miercuri, la ora 0.14, poliţiştii Postului de Poliţie Roşia Montană au fost sesizaţi cu privire la faptul că la o locuinţă din cartierul Dăroaia s-a produs un scandal.
Poliţiştii s-au deplasat imediat la faţa locului şi a intervenit pentru aplanarea conflictului, iar din primele cercetări efectuate au stabilit că scandalul s-a produs pe fondul consumului de băuturi alcoolice, între C.C., de 30 de ani, N.F.S., de 19 ani, pe de o parte şi L.I., de 39 de ani, pe de altă parte.
În timpul conflictului cei trei şi-au aplicat reciproc lovituri, iar C.C. l-a lovit cu un topor în zona capului, pe L.I., provocându-i un traumatism.
Victima a fost transportată, în stare de conștientă, la spitalul din Abrud de unde a fost transferată, pentru investigaţii şi asistenţă medicală de specialitate, la Spitalul Judeţean Alba.
Cercetările sunt continuate pentru stabilirea cu exactitate a tuturor împrejurărilor în care a avut loc acest eveniment, urmând ca în funcţie de concluziile medico legale ce vor fi formulate în cauză, să fie făcută încadrarea juridică a faptei.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)