Luna plantărilor: În aprilie, Alba Iulia va fi împădurită de elevii de liceu
Publicitate
Tinerii vor primi material dendrologic şi ustensilele necesare plantării, iar în perioada următoare se vor stabili zonele unde se va interveni. Direcţia Silvică Alba a demarat plantările, miercuri, şi pe terenul degradat din Oarda de Jos. Acţiunea face parte din Luna Plantării Arborilor, un eveniment decretat prin lege, ce are loc anual.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)