ACTUALITATE
Mărţişor în cărucior
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2011/02/PICT0123.jpg)
Centrul-pilot pentru persoane cu dizabilităţi „Sfântul Meletie”, al Asociaţiei Filantropia Ortodoxă Alba Iulia, organizează în perioada 25 februarie – 1 martie, la Alba Mall, o expoziţie cu vânzare de mărţişoare.
„Mărţişoarele au fost confecţionate manual de către beneficiarii centrului, urmând ca din veniturile obţinute să se organizeze o excursie având drept scop coeziunea şi socializarea grupului”, ne-a informat asistenta socială Gabriela Bodea.
Centrul-pilot ,,Sfântul Meletie” din Alba Iulia oferă servicii de consiliere psiho-socială, informare şi orientare profesională, recuperare kinetoterapeutică, pentru 20 de persoane cu handicap fizic, nevăzători şi cu deficienţe de auz.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)