ADMINISTRATIE
Mașinile Poliției Locale Alba Iulia vor patrula din nou pe străzi. Primăria a reușit să finalizeze achiziția carburanților
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2016/01/politia-locala.jpg)
Polițiștii Locali din Alba Iulia vor putea patrula din nou în mașini, după ce mai bine de trei săptămâni toate automobilele au fost ”trase pe dreapta”, iar parcul auto a funcționat pe avarii și a fost folosit doar pentru intervenții.
Problema procedurii de achiziție cu care Primăria Alba Iulia s-a confruntat a fost rezolvată vineri, 1 noiembrie, au declarat reprezentanții insituției pentru Alba24.ro.
Aceștia au mai spus că tichetele pentru benzină vor fi date către polițiștii locali în cursul zilei de luni.
CITEȘTE ȘI: Poliția Locală Alba Iulia, fără carburanți, cu mașinile ”trase pe dreapta”. Se intervine doar în cazuri de urgență
Primăria Alba Iulia a schimbat furnizorul de combustibil pentru automobilele din dotarea Poliției Locale, iar pentru procedură a fost necesară obținerea unui număr mare de documente de la filialele furnizorului.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)
hasu dorin
marți, 05.11.2019 at 01:08
Pacat … Mai bine ii desfintau ….