ACTUALITATE
MIERCURI: Lucrări de revizie la rezervoarele de apă potabilă, în Alba Iulia. Sunt posibile modificări de turbiditate a apei
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2012/06/apa-ruginie-robinet.jpg)
Potrivit reprezentanților Primăriei, furnizarea apei potabile nu va fi întreruptă.
Ca urmare a acestor lucrări este posibil ca, după finalizarea intervenției, care se derulează între orele 7.00-18.00, precum și în zilele imediat următoare, parametrul turbiditate să sufere anumite modificări, fără a se depăși limitele admise.
Eventualele perturbații, precum și zona în care ele apar pot fi semnalate imediat la Dispeceratul Apa CTTA – Sucursala Alba Iulia, la numerele de telefon: 0258.810463 sau 0723.212647, în vederea intervenției.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)