ACTUALITATE
Minor de 15 ani din Teiuş, cercetat pentru furt. A sustras scule electrice dintr-o magazie din oraş
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2012/04/scule4.jpg)
Potrivit IPJ Alba, joi, 17 noiembrie, poliţiştii de investigaţii criminale din Teiuş l-au identificat pe un minor de 15 ani, din oraş, ca persoană bănuită de comiterea unui furt ce a fost sesizat poliţiei în luna iunie a anului 2016.
În perioada 8-11.06.2016, a pătruns, fără drept, într-o magazie amplasată pe un teren de pe strada Curcani din Teiuş şi a sustras mai multe scule electrice a căror valoare a fost estimată la 1.000 de lei.
Faţă de minor, cercetările sunt continuate sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat.
foto: arhivă
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)